Ассоциация "Региональное строительство"
 Главная
Ассоциация
Деятельность
Все новости
Пресс-центр
Контакты
 
Follow Me On Twitter

Олексій Чернишов: Реформа містобудування — на фінішній прямій. Звернення замовників будівництва опрацьовуються протягом 24 годин

Новости Ассоциации → 2021 → 12.2021 → Олексій Чернишов: Реформа містобудування — на фінішній прямій. Звернення замовників будівництва опрацьовуються протягом 24 годин

Олексій Чернишов: Реформа містобудування — на фінішній прямій.Державна інспекція з архітектури і містобудування, яка розпочала свою роботу після ліквідації ДАБІ, опрацювала майже 14 тисяч повідомлень про початок будівництва, 1,8 тисячі заяв на отримання дозволу на виконання будівельних робіт та близько 10 тисяч декларацій та сертифікатів на прийняття в експлуатацію об'єктів за три місяці своєї роботи. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час форуму «Реформа містобудування - фінішна пряма». У заході взяли участь урядовці та депутати, експерти Офісу простих рішень та результатів, а також представники будівельного ринку, професійних об'єднань і організацій.

«Запустивши роботу Державної інспекції архітектури та містобудування, ми поставили крапку в однойменному прийнятті рішень, так званих, "договірняках" та можливості оминути законодавство. Сьогодні 99% звернень замовників опрацьовуються інспекторами протягом 24 годин, а рішення щодо прийняття в експлуатацію об'єкта приймаються протягом трьох днів. Час очікування скоротився на кілька місяців і став прогнозованим. Водночас лише за квартал ДІАМу вдалося видати понад 1200 дозволів на будівництво. Також за цей час опрацьовано майже 14 тисяч повідомлень про початок будівництва. Різниця між ДАБІ та ДІАМ - не лише в комбінації літер, а й в абсолютно нових принципах роботи, підходах та навіть філософії», - підкреслив Олексій Чернишов.

Також очільник Мінрегіону наголосив, що в основу реформи містобудівної галузі закладено три «кити» - цифровізація, децентралізація та відповідальність. Усі вони містяться у законопроєктах №5655 та 5877, які вже пройшли перше читання і зараз готуються до прийняття в цілому. 

На думку голови політичної партії «Слуга Народу» Олени Шуляк, реформа містобудування повноцінно запуститься після прийняття законопроєкту №5655, який передбачає оновлені норми щодо контролю та нагляду в будівництві, цифровізацію та високі штрафи за порушення.

«Важливо, що реформа передбачає активне залучення органів місцевого самоврядування до процесу: на місцях зобов'язані будуть знати, що і де будується. Більше того, якщо об'єкт зводиться з порушеннями - ОМС будуть на це реагувати. Завдяки цьому принципу нам вдасться запобігти незаконним забудовам, знищенню архітектурних пам'яток, а також викорінити корупцію на місцях. Зокрема, що стосується видачі дозвільних документів. Місцеве самоврядування вже не зможе "закривати очі" на порушення законів у рамках сфери будівництва, а недобросовісні забудовники - купувати документи», - зауважила Олена Шуляк.

Під час заходу учасники обговорили основні здобутки реформи містобудівної галузі, регуляцію будівельного ринку в Україні, а також співпрацю з бізнесом. Окрім цього, відбувся збір грошової відзнаки на діяльність студентського руху Київського Національного університету будівництва «Науково-мистецькій платформі Острів».

Зазначимо, Форум проведено за ініціативи Офісу простих рішень та результатів у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій України, а також Комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.



Другие новости и события

Александр Червак: Реформа системы, или в будущее – с оптимизмомАлександр Червак: Реформа системы, или в будущее – с оптимизмом // 29.12.2021
Александр Червак, исполнительный директор Конфедерации строителей Украины рассказал о реформе градостроительства и приоритетах работы Конфедерации

Шановні колеги!Шановні колеги! // 29.12.2021
Щиро вітаю вас із Новим роком та Різдвом!

Нехай у наступному році втіляться усі ваші плани, а нові перемоги приносять вам процвітання та благополуччя!

Бажаю, щоб 2022 рік пройшов під знаком добрих змін та був наповнений професійними успіхами та плідними результатами вашої діяльності!

Щастя Вам, благополуччя, невичерпної енергії, оптимізму, виконання бажань, любові, тепла та затишку Вашому дому та всього доброго!

З повагою,
Голова Ради Асоціації «Регіональне будівництво»

Вітаємо директора СТ ЖБК «Авантаж» Є.Ю. Іосілевича з днем ​​народження!Вітаємо директора СТ ЖБК «Авантаж» Є.Ю. Іосілевича з днем ​​народження! // 29.12.2021
Шановний Євгене Юрійовичу!

Знаємо Вас як системного керівника, професіонала, чуйну, доброзичливу та порядну людину, яка віддає свої сили та енергію улюбленій справі.

Бажаємо Вам щастя, міцного здоров'я, благополуччя, нових досягнень та успішної реалізації Ваших планів! Нехай завжди і у всьому супроводжує Вам успіх!

СтройОбзор - портал новостроек
Интернет-портал недвижимости www.meget.kiev.ua
БудФонд
Строительная бухгалтерия
Группа изданий КАПСТРОИТЕЛЬСТВО