Асоціація "Регіональне будівництво"
UA | RU | EN
 Головна
Асоціація
Діяльність
Всі новини
Прес-центр
Контакти

РЕАНІМУВАТИ ЗАСТАРІЛИЙ ЖИТЛОВИЙ ФОНД УКРАЇНА МОЖЕ ВЖЕ ЗА 20 РОКІВ, - ЛЕВ ПАРЦХАЛАДЗЕ

Новини Асоціації → 2021 → 05.2021 → РЕАНІМУВАТИ ЗАСТАРІЛИЙ ЖИТЛОВИЙ ФОНД УКРАЇНА МОЖЕ ВЖЕ ЗА 20 РОКІВ, - ЛЕВ ПАРЦХАЛАДЗЕ

Парцхаладзе Л.Р.Щоб реанімувати застарілі житлові будинки в Україні, потрібні якісні зміни до законодавства та 20 років на їх реалізацію. Про це заявив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, в Україні понад 80% зношеного житла, з нього потребує негайної модернізації - 23%.

«Одним з рішень є комплексна реконструкція будинків. Другий варіант - це зніс та реновація нового житла. В Україні він майже не застосовувався, тому що коефіцієнт відшкодування за старе житло має становити 1,5. А значить, при переїзді в новий будинок повинні дати квартиру на 50% більше. Також це пов'язано з чинним законодавством, за яким знести об'єкт та збудувати на його місці новий можливо тільки за 100-відсоткової згоди мешканців. Цифра практично нереальна», - зазначив Парцхаладзе.

Він додав, що в 2018 році в Мінрегіоні ініціювали зміни в законодавстві, врахувавши досвід країн Прибалтики, Польщі, Німеччини, де зводились будинки за подібними типами.

Основні пропозиції до змін:

- Для реновації житла потребується згода більшості мешканців - 2/3 голосів від усіх;

- Обстеження об'єкту проходять колегіально за участю експертів;

- Замовником робіт може бути тільки муніципалітет;

- У випадку відселення з «хрущовок» нове житло в пусковому об'єкті надається людям у тому ж адміністративному районі, де вони жили, ходили в школу та лікарню. Квартири вже мають бути з оздобленням та готовими для завезення речей.

Наразі законопроект опрацьовується в Мінрегіоні з будівельною спільнотою, після чого буде направлений до Верховної Ради.

«Надіємось на швидке прийняття документу у Верховній Раді. Переконаний, за таких умов реанімувати житловий фонд Україна зможе вже за 20 років. При цьому важливо, щоб місцева влада застосовувала саме комбінований варіант. Адже є території, де неможливо зносити, а є такі, де неможливо залишити, тому що потрібно замінювати все - включно з каналізацією цілого мікрорайону», - підсумував президент КБУ.



Другие новости и события

ПІДСУМКИ ДРУГОГО ІПОТЕЧНОГО ФОРУМУПІДСУМКИ ДРУГОГО ІПОТЕЧНОГО ФОРУМУ // 02.06.2021
У рамках Форуму було обговорено проблематику іпотечного кредитування в Україні та надано пропозиції щодо подальших кроків по усуненню недоліків у державних програмах

У Комітеті ВРУ обговорили законопроєкт щодо реформування сфери містобудуванняУ Комітеті ВРУ обговорили законопроєкт щодо реформування сфери містобудування // 02.06.2021
У Комітеті Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування відбулось чергове засідання Робочої групи з доопрацювання законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудування».

Містобудівні кадастри місцевого рівня будуть отримувати дані автоматичноМістобудівні кадастри місцевого рівня будуть отримувати дані автоматично // 02.06.2021
Відсьогодні дані у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ) будуть автоматично передаватись до містобудівних кадастрів.

СтройОбзор - портал новостроек
Интернет-портал недвижимости www.meget.kiev.ua
БудФонд
Строительная бухгалтерия
Группа изданий КАПСТРОИТЕЛЬСТВО