Ассоциация "Региональное строительство"
 Главная
Ассоциация
Деятельность
Все новости
Пресс-центр
Контакты
 
Follow Me On Twitter

Набрали чинності постанови, необхідні для завершення реформи містобудування

Новости Ассоциации → 2021 → 01.2021 → Набрали чинності постанови, необхідні для завершення реформи містобудування
На сайті Кабінету Міністрів України опубліковано дві постанови Уряду, прийняття яких було першим кроком завершального етапу реформи містобудівної сфери.

Постанова № 1339 від 16 грудня 2020 р. відновила дію постанови №553 «Про порядок Здійснення державного архітектурно-будівельного контролю». Відтепер у органів місцевого самоврядування знову є повноваження здійснювати архітектурно-будівельний контроль.

Постанова № 1340 від 23 грудня 2020 р. «Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду» передбачає ліквідацію Державної інспекції містобудування і Державної сервісної служби містобудування. При цьому створюється Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ), як центральний орган виконавчої влади, що здійснюватиме архітектурно-будівельний контроль і нагляд у сфері містобудування без дозвільно-реєстраційних функцій.

Набрали чинності постанови, необхідні для завершення реформи містобудування

«Реформу містобудування вже не зупинити. У нас є чітке бачення та план початих змін, підтримка Уряду, експертного середовища та законодавців. Прийняття та публікація обох постанов - це результат нашої спільної роботи. Далі буде багато праці та перепон, які доведеться долати, але початок покладено: в будівництві на місцях буде наведено порядок - місцева влада знову може здійснювати контроль у містобудівній сфері, а ДАБІ поступово позбувається ролі багаторічного корумпованого монополіста», - зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Наступним кроком буде прийняття постанови, що змінить деякі регуляторні акти у сфері будівництва щодо ліцензування, дозвільних документів, прийняття об'єктів в експлуатацію, визначення порядку ведення контролю та нагляду. Саме цим документом, який обов'язково пройде публічні обговорення до прийняття, ДАБІ буде позбавлена всіх функцій і остаточно перестане існувати.

Нагадаємо, що план Мінрегіону по завершенню реформи містобудівної сфери складається з кількох етапів, які опираючись на чинне законодавство, змінять підходи до реалізації реформи. Паралельно з цим буде створено нове законодавче підґрунтя, що забезпечить основу для роботи ДІАМ. Відповідний законопроєкт зараз розробляється робочою групою при Мінрегіоні.

МінрегіонДругие новости и события

Поздравляем генерального директора СК «Флас» В.Н. Левченко с днём рождения!Поздравляем генерального директора СК «Флас» В.Н. Левченко с днём рождения! // 13.01.2021
Уважаемый Валерий Николаевич!

Поздравляем Вас с днем рождения! Желаем Вам, профессионалу своего дела, опытному, инициативному, талантливому руководителю счастья, крепкого здоровья, семейного благополучия, реализации Ваших планов и всего самого доброго!

Поздравляем  председателя-директора Фонда ветеранов строительства Е.А. Гриневича с днем рождения!Поздравляем председателя-директора Фонда ветеранов строительства Е.А. Гриневича с днем рождения! // 12.01.2021
Уважаемый Евгений Александрович!

Сердечно поздравляем Вас с днём рождения! Желаем Вам крепкого здоровья,счастья, благополучия и оптимизма, профессиональных успехов. Пусть в Вашей жизни будет как можно больше светлых и радостных событий!

Що робити, коли держава не може здолати корупцію в ДАБІЩо робити, коли держава не може здолати корупцію в ДАБІ // 11.01.2021
Якщо держава не може впоратися з будь-якою функцією, її необхідно передавати в приватні руки. Зараз найгострішою проблемою для будівельної галузі є корупція в ДАБІ.

СтройОбзор - портал новостроек
Интернет-портал недвижимости www.meget.kiev.ua
БудФонд
Строительная бухгалтерия
Группа изданий КАПСТРОИТЕЛЬСТВО