Ассоциация "Региональное строительство"
 Главная
Ассоциация
Деятельность
Все новости
Пресс-центр
Контакты
 
Follow Me On Twitter

Набрали чинності постанови, необхідні для завершення реформи містобудування

Новости Ассоциации → 2021 → 01.2021 → Набрали чинності постанови, необхідні для завершення реформи містобудування
На сайті Кабінету Міністрів України опубліковано дві постанови Уряду, прийняття яких було першим кроком завершального етапу реформи містобудівної сфери.

Постанова № 1339 від 16 грудня 2020 р. відновила дію постанови №553 «Про порядок Здійснення державного архітектурно-будівельного контролю». Відтепер у органів місцевого самоврядування знову є повноваження здійснювати архітектурно-будівельний контроль.

Постанова № 1340 від 23 грудня 2020 р. «Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду» передбачає ліквідацію Державної інспекції містобудування і Державної сервісної служби містобудування. При цьому створюється Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ), як центральний орган виконавчої влади, що здійснюватиме архітектурно-будівельний контроль і нагляд у сфері містобудування без дозвільно-реєстраційних функцій.

Набрали чинності постанови, необхідні для завершення реформи містобудування

«Реформу містобудування вже не зупинити. У нас є чітке бачення та план початих змін, підтримка Уряду, експертного середовища та законодавців. Прийняття та публікація обох постанов - це результат нашої спільної роботи. Далі буде багато праці та перепон, які доведеться долати, але початок покладено: в будівництві на місцях буде наведено порядок - місцева влада знову може здійснювати контроль у містобудівній сфері, а ДАБІ поступово позбувається ролі багаторічного корумпованого монополіста», - зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Наступним кроком буде прийняття постанови, що змінить деякі регуляторні акти у сфері будівництва щодо ліцензування, дозвільних документів, прийняття об'єктів в експлуатацію, визначення порядку ведення контролю та нагляду. Саме цим документом, який обов'язково пройде публічні обговорення до прийняття, ДАБІ буде позбавлена всіх функцій і остаточно перестане існувати.

Нагадаємо, що план Мінрегіону по завершенню реформи містобудівної сфери складається з кількох етапів, які опираючись на чинне законодавство, змінять підходи до реалізації реформи. Паралельно з цим буде створено нове законодавче підґрунтя, що забезпечить основу для роботи ДІАМ. Відповідний законопроєкт зараз розробляється робочою групою при Мінрегіоні.

МінрегіонДругие новости и события

В четверг, 28 января, состоится заседание Совета Ассоциации «Региональное строительство»В четверг, 28 января, состоится заседание Совета Ассоциации «Региональное строительство» // 26.01.2021
В четверг, 28 января, в 10:00 в конференц-зале «Отделстроя» пройдёт расширенное заседание Совета Ассоциации «Региональное строительство». В повестке дня - обсуждение плана деятельности Ассоциации на 2021 год, а также законодательных инициатив Конфедерации строителей Украины.

Ліцензування можуть повернути уже у лютомуЛіцензування можуть повернути уже у лютому // 25.01.2021
У рамках реформи ДАБІ відбувся круглий стіл "Удосконалення діяльності органів держархбудконтролю: пропозиції Мінрегіону". У засіданні взяв участь голова Ради Асоціації "Регіональне будівництво", регіональний представник КБУ в Харківській області Олександр Харченко.

Ушла из жизни Оксана Павловна ХоптарьУшла из жизни Оксана Павловна Хоптарь // 18.01.2021
Ассоциация «Региональное строительство» с прискорбием сообщает, 17 января на 76-м году жизни умерла Оксана Павловна Хоптарь – бывший советник председателя Совета Ассоциации.

Оксана Павловна внесла огромный вклад в становление и развитие Ассоциации «Региональное строительство». Мы знали её как как ответственного и умелого организатора, профессионала своего дела, доброжелательного человека.

Ассоциация «Региональное строительство» выражает соболезнование родным и близким Оксаны Павловны.

Прощание и похороны состоятся сегодня в 14:00 на 3-м городском кладбище (ул. Академика Павлова, 88).

Память об Оксане Павловне навсегда останется в наших сердцах.

СтройОбзор - портал новостроек
Интернет-портал недвижимости www.meget.kiev.ua
БудФонд
Строительная бухгалтерия
Группа изданий КАПСТРОИТЕЛЬСТВО