Ассоциация "Региональное строительство"
 Главная
Ассоциация
Деятельность
Все новости
Пресс-центр
Контакты
 
Follow Me On Twitter

Уряд підтримав план Мінрегіону щодо завершення реформи містобудування

Новости Ассоциации → 2020 → 12.2020 → Уряд підтримав план Мінрегіону щодо завершення реформи містобудування
На засіданні Уряду Міністр розвитку громад та територій 23 грудня Олексій Чернишов представив План завершення реформи містобудування, який містить дієві кроки щодо ліквідації ДАБІ та створення прозорих умов роботи на ринку будівництва.

«Змінюються підходи реалізації реформи містобудування, та в жодному разі не її ідеологія. Основні цілі реформи залишаються незмінними та будуть досягнені. Це - ліквідація ДАБІ та створення в Україні прозорих умов для функціонування сфери містобудування. Наразі головний крок - приведення реформи у відповідність до законодавства», - наголосив Олексій Чернишов.

Уряд підтримав план Мінрегіону щодо завершення реформи містобудування

Спільно з робочою групою Мінрегіон веде активну роботу по створенню нового законопроєкту, який буде внесений на розгляд парламенту на початку наступного року. До робочої групи ввійшли народні депутати, експерти та представники громадських організацій, зокрема Асоціація міст та Конфедерація будівельників України, Офіс простих рішень та представники будівельної галузі.

На перехідний період, до прийняття нового законодавства, маємо забезпечити нормальне здійснення державою функцій в сфері архітектурно-будівельного контролю, як це передбачено чинним законодавством.

А саме:

- Відновлення контролю органів місцевого самоврядування за об'єктами класу наслідків СС1 та СС2 в межах 101-го населеного пункту (92% будівництва в країні). Для цього на минулому засіданні, 16 грудня, Уряд відновив дію Постанови КМУ № 553 від 23 травня 2011 року. Наразі постанова доопрацьовується і готується до публікації.

Важливо: таким чином до ДАБІ не повертаються функції контролю за будівництвом. Вона буде ліквідована.

- Оптимізація органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Ліквідуються Державна інспекція містобудування і Державна сервісна служба містобудування. Створюється Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДАІМ), як центральний орган виконавчої влади, яка здійснюватиме архітектурно-будівельний контроль і нагляд у сфері містобудування без дозвільно-реєстраційних функцій. Відповідна постанова ухвалена сьогодні Урядом.

- Внесення змін до регуляторних актів в сфері будівництва. Цей процес має пройти максимально прозоро - за участі громадськості та всіх стейкхолдерів. Для цього виносимо на громадське обговорення проєкт Постанови, яка передбачає внесення змін до регуляторних актів щодо ліцензування, дозвільних документів, прийняття об'єктів в експлуатацію, визначення порядку ведення контролю та нагляду. Саме цим актом будуть введені кінцеві антикорупційні запобіжники, у тому числі всі функції ДАБІ будуть передані і дана структура буде ліквідована.

На перехідний період дозвільно-реєстраційні функції в сфері містобудування здійснюватимуться:

- через Єдину державну електронну систему в сфері будівництва (ЄДЕССБ), яка вже успішно працює частково і повноцінно запрацює у найкоротші терміни.

- органи місцевого самоврядування, що діють в межах 101 населеного пункту, будуть здійснювати дозвільно-реєстраційні функції щодо об'єктів класу наслідків СС1 та СС2.

Постановою, що пройде громадське обговорення, ДАБІ буде повністю позбавлена реєстраційно-дозвільних функцій. Що означає повну ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції на початку наступного року.Другие новости и события

Дорогие коллеги!Дорогие коллеги! // 30.12.2020
Сердечно поздравляю вас с Новым годом и Рождеством!

Пусть в наступающем году воплотятся все ваши планы, а новые победы приносят вам процветание и благополучие!

Желаю, чтобы 2021 год прошел под знаком добрых перемен и был наполнен профессиональными успехами и плодотворными результатами вашей деятельности!

Счастья Вам, благополучия, неиссякаемой энергии, оптимизма, исполнения желаний, любви, тепла и уюта Вашему дому и всего самого доброго!

С уважением,
Председатель Совета Ассоциации «Региональное строительство»

Поздравляем директора ПО ЖСК «Авантаж» Е.Ю. Иосилевича с днем рождения!Поздравляем директора ПО ЖСК «Авантаж» Е.Ю. Иосилевича с днем рождения! // 29.12.2020
Уважаемый Евгений Юрьевич!

Знаем Вас как системного руководителя, профессионала, отзывчивого, доброжелательного и порядочного человека, который отдает свои силы и энергию любимому делу.

Желаем Вам счастья, крепкого здоровья, благополучия, новых достижений и успешной реализации Ваших планов! Пусть всегда и во всём сопутствует Вам удача!

Мінрегіон ініціює відновлення архітектурно-будівельного контролю на місцяхМінрегіон ініціює відновлення архітектурно-будівельного контролю на місцях // 14.12.2020
Мінрегіон ініціює відновлення дії Постанови КМУ № 553 «Про порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю». Проект постанови розісланий на погодження ЦОВВ і буде розглянутий вже на найближчому черговому засіданні Уряду.

СтройОбзор - портал новостроек
Интернет-портал недвижимости www.meget.kiev.ua
БудФонд
Строительная бухгалтерия
Группа изданий КАПСТРОИТЕЛЬСТВО