Ассоциация "Региональное строительство"
 Главная
Ассоциация
Деятельность
Все новости
Пресс-центр
Контакты
 
Follow Me On Twitter

Лев Парцхаладзе: Наше завдання - потрапити в ТОП-10 DOING BUSINESS за показником "Отримання дозволів на будівництво"

Новости отрасли → 2019 → 11.2019 → Лев Парцхаладзе: Наше завдання - потрапити в ТОП-10 DOING BUSINESS за показником "Отримання дозволів на будівництво"
26 листопада на EE Real Estate Forum & Project Awards 2019 Президент КБУ Лев Парцхаладзе розповів про досягнення вітчизняної будівельної галузі та цілі, які ставить перед собою Конфедерація на найближчий час.

Лев Парцхаладзе: Наше завдання - потрапити в ТОП-10 DOING BUSINESS за показником "Отримання дозволів на будівництво"Лев Парцхаладзе перечислив головні якісні зміни у нормативній базі, які покращили умови ведення будівельного бізнесу. «За цей рік було переглянуто понад 50 ДБН, впроваджено понад 500 якісних змін. Добра новина - напрацювання робочих груп Мінрегіону, у яких приймали активну участь КБУ, стали основою головних новел, які прийняв парламент у першу чергу. Мова про закони, якими передбачено створення Єдиного електронного кабінету забудовника, а також впровадження параметричного методу у будівництві. Також скасовано пайову участь з 2020 року», - розповів Лев Парцхаладзе.

Всі ці кроки стимулюватимуть подальший якісний розвиток будівельної галузі. За підсумками січня-жовтня цього року індекс будівельної продукції у порівнянні з аналогічним періодом минулого року склав 120,8%., виконано будівельних робіт майже на 131,5 млрд грн. При цьому індекс будівництва будівель - 116,8%, з них житлових - 102%, нежитлових - 131,3%. Індекс будівництва інженерних споруд - 124,6%.

«Зростає доля будівництва у ВВП країни, ми стрімко наближаємось до показника розвинених країн, 5% Реальний ВВП, з урахуванням сезонного фактору, склав 2 трлн 515 млрд 842 млн. за три квартали 2019 року. Тож за підсумками трьох кварталів доля будівництва у ВВП досягла 4,5%. Для порівняння: за підсумками 2010 року цей показник був на рівні 3,7%, у минулому 2018 - 2,7%», - навів цифри Парцхаладзе.

Щоб утримати позитивний тренд, на його думку, необхідно зосередитись на головних цілях. «У цьому році Україна займає 20 місце DOING BUSINESS (отримання дозволів на будівництво) серед 190 країн. Це значний прогрес: за показником «Отримання дозволів на будівництво» за 3 останніх роки ми покращили позицію з 140-го до 20-того місця. Зупинятись не маємо права: необхідно увійти у топ-10 DOING BUSINESS за цим показником», - наголосив Парцхаладзе. Також через першочерговим завданням він назвав продовження роботи над оновленням ДБН та ДСТУ, забезпечення належного функціонування електронного кабінету забудовника та прийняття законів про реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду, захист прав інвесторів та орендне житло.

КБУДругие новости и события

Україна вивчатиме досвід Сербії по впровадженню єдиної електронної системи у сфері будівництваУкраїна вивчатиме досвід Сербії по впровадженню єдиної електронної системи у сфері будівництва // 27.11.2019
Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко провів робочу зустріч щодо вдосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва» (ЄДЕССБ) з представниками компанії РЕ-АКТІВ (Республіка Півні́чна Македо́нія) Гораном Анастасовски і Деяном Дем'яновичем.

СтройОбзор - портал новостроек
Интернет-портал недвижимости www.meget.kiev.ua
БудФонд
Строительная бухгалтерия
Группа изданий КАПСТРОИТЕЛЬСТВО