Ассоциация "Региональное строительство"
 Главная
Ассоциация
Деятельность
Все новости
Пресс-центр
Контакты
 
Follow Me On Twitter

Прийнято закон про скасування пайової участі з 01.01.2021 року

Новости Ассоциации → 2019 → 11.2019 → Прийнято закон про скасування пайової участі з 01.01.2021 року

20 вересня 2019 року Верховною Радою прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (законопроект №1059 від 29.08.2019). Закон набере чинності після підписання Президентом та публікації.

Прийнято закон про скасування пайової участі з 01.01.2021 рокуCкасування пайової участі (внеску) покликане, зокрема, покращити інвестиційну привабливість України, що в свою чергу має позитивно позначитися на позиції України у рейтингу Doing Business.

Пайова участь (внесок) на сьогодні

На сьогодні чинне українське законодавство передбачає обов'язковість сплати замовниками будівництва пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту: у розмірі 4% від вартості житлового будівництва та 10% від вартості нежитлової забудови. Разом із цим, частиною четвертою статті 40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено перелік об'єктів замовники будівництва яких звільнені від сплати пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
Потрібно зазначити, що в 2017-2018 році в м. Києві було знижено ставку пайового внеску в розвиток інфраструктури до 2% (на 2019 рік встановлено 3,2%).

Зміни з 01.01.2020 року (пайова участь в 2020 році).

На 2020 рік встановлено перехідний період, пайова участь буде сплачуватись виключно грошовими коштами за такими ставками (якщо менший розмір не встановлено рішенням органу місцевого самоврядування, чинним на день набрання чинності цим Законом):

для нежитлових будівель та споруд - 4% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта;
для житлових будинків - 2% вартості будівництва об'єкта, що розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури і містобудування;
для всіх промислових об'єктів - 0!

Зміни з 01.01.2021 року

Також, Законом виключено частину п'яту статті 30 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», та доповнено статтю 7 частиною шостою наступного змісту:

«6. Органам, що здійснюють управління у сфері містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду, забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь яких послуг, матеріальних або нематеріальних активів, у тому числі здійснення будівництва об'єктів.».

За словами Олени Шуляк, до Нового року планується вести зміни до законодавства, де буде врегульовано порядок передачі інженерних мереж від забудовників на баланс міста.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва

Юрій Брикайло, DREAMDIMДругие новости и события

Поздравляем с днем рождения директора Харьковского регионального управления Государственного фонда содействия молодежному жилищному строительству А. С. Вензеля!Поздравляем с днем рождения директора Харьковского регионального управления Государственного фонда содействия молодежному жилищному строительству А. С. Вензеля! // 08.11.2019
Уважаемый Александр Семенович!

Поздравляем Вас с днем рождения! Мы ценим Ваш профессионализм, опыт, ответственность и талант. Ваши порядочность, доброжелательность, интеллигентность подарили Вам большой круг надежных друзей, которые сегодня рядом с Вами.

Желаем Вам крепкого здоровья, долгих и плодотворных лет жизни, благополучия, успешной реализации Ваших планов и начинаний!

СтройОбзор - портал новостроек
Интернет-портал недвижимости www.meget.kiev.ua
БудФонд
Строительная бухгалтерия
Группа изданий КАПСТРОИТЕЛЬСТВО